1989 yılından itibaren inşaat sektöründe şahıs firması olarak bire bir büyük işler başaran firmamız 2013 şubat ayında Fetih Emlak Taşımacılık Yapı İnşaat ve Gıda Sanayi Ticaret Limitet Şirketi ismiyle kurumsallaşmıştır. 2013 ve 2014 yılında Dünya’da ve Türkiye’de  ki ulasal yatırım krizlerinin aksine firmamız, kaliteyi zamanla yarıştırıp kendine yine kendini rakip görme politikasıyla varmak istediği hedefe  iş kapasitesini artırarak 1,5 yıl gibi kısa bir sürede ulaşmış olup, FYİ FETİH YAPI İNŞAAT GAYRİMENKUL TAAHHÜT VE YATIRIM SAN.TİC. ünvanı ileANONİM ŞİRKET  olmuştur.

“Zaman, mekan, güven” parolasını ilke edinen Fetih Yapı, optimum çözümler üreten çalışma tarzıyla konut projeleri, villalar, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, süpermarketler, santral binaları ve yat limanı gibi farklı kategorilerde ve büyüklükte projeler gerçekleştirmektedir. Fetih Yapı; iyi mekânlarda, güvenilir çalışma tarzının benimsendiği, kaliteli malzeme kullanılan ve zamanında teslim edilen işlere imza atmayı çalışma tarzı olarak benimsemektedir. Ulusal ve uluslararası kanun ve yönetmeliklere uygun, altyapı ve kalite yönünden standartların çok üzerinde projeler hayata geçirmektedir.

Fetih Yapı İnşaat alanında uzman profesyonel kadrosundan oluşan, hızlı reaksiyon gösteren ekibi ile, bilgi birikimi ve tecrübelerinden aldığı gücünü her geçen gün artırmaktadır. Her biri alanında uzman şirket personelleri, bu bilgi ve tecrübelerini, yenilikçiliği ile birleştirerek, her projede daha da iyiyi ortaya koymaktadır. Türkiye’de şehir içi özel sektör fiber altyapı çalışmalarını ilk gerçekleştiren firma olan Fetih Yapı, teknolojideki son yenilikleri uygulamaya koyarak, dünyadaki tüm
gelişmeleri yakından takip etmektedir.